Sekopallo 2017 otteluohjelma ja tulokset

Otteluohjelma sarjoittain:

SekoMimmi

pvm klo kenttä tulos
19.5 19.20 Areena 1 Täydelliset Naiset – LoKoKo Bacons  35-29
19.20 Areena 2 SBG Masters – HJ- Basket  41-29
20.5 8.30 Areena 2 HJ- Basket – PakVi  34-53
9.20 Areena 2 LoKoKo Bacons –  SBG Masters  20-54
10.10 Areena 2 PakVi- Täydelliset Naiset  64-30
11.50 Areena 2 Täydelliset Naiset – HJ- Basket  40 – 35
12.40 Areena 2 PakVi – LoKoKo Bacons  63-31
14.20 Areena 2 Täydelliset Naiset – SBG Masters  26-43
15.10 Areena 1 HJ- Basket –   LoKoKo Bacons  28-25
16.00 Areena 1 SBG Masters – PakVi  40-24

SeKoMama

LohkoA
pvm klo kenttä tulos
19.5 18.30 Areena 3 Treenarit – Älliä ja kukkia  28-29
LohkoB
pvm klo kenttä tulos
19.5 18.30 Treeni 1 Mansen Mimmit – TNT Ladies  26-15
LohkoC
pvm klo kenttä tulos
19.5 19.20 Treeni 1 Lilat Leidit – Minx  26-20
LohkoD
pvm klo kenttä tulos
19.5 19.20 Areena 3 Huopalahden Hurjat – Lepy Moms  47-17
Jatkopelit alkulohkojen häviäjät
pvm klo kenttä tulos
20.5 9.20 Areena 3 A2 – C2  Treenarit – Minx  18-35
9.20 Areena 1 B2 – D2 TNT Ladies – Lepy Moms  48-8
12.40 Areena 3 sijat 7-8  Treenarit – Lepy Moms  18-11
12.40 Areena 1 sijat 5-6  Minx- TNT Ladies  20 – 35
Jatkopelit alkulohkojen voittajat
pvm klo kenttä tulos
20.5 11.00 Areena 1 A1 – C1  Älliä ja kukkia – Lilat Leidit  16-36
11.00 Areena 3 B1 – D1  Mansen Mimmit  –  Huopalahden Hurjat  21-26
13.30 Areena3 sijat 3-4  Älliä ja kukkia -Mansen Mimmit  23-31
13.30 Areena 2 sijat 1-2 Lilat Leidit-Huopalahden Hurjat  9-26

SekoDaamit

LohkoA
pvm klo kenttä tulos
19.5 18.30 Areena 1 LauMa- Flying Finns  17-34
19.5 20.10 Areena 1 Flying Finns – Nasevat Kurtut  55-21
20.5 10.10 Ammattikoulu Nasevat Kurtut – LauMa  31-17
LohkoB
pvm klo kenttä tulos
19.5 19.50 Ammattikoulu KoriSorjat – NiceKoris  29-35
20.5 8.30 Ammattikoulu NiceKoris – Lilat Leidit 2  40-34
11.50 Ammattikoulu Lilat Leidit 2 – KoriSorjat  43-29
Jatkopelit
pvm klo kenttä tulos
20.5 13.30 Ammattikoulu A3-B3  LauMa – KoriSorjat  10-23
14.20 Ammattikoulu A2 – B2  Nasevat Kurtut – Lilat Leidit 2  32-37
15.10 Ammattikoulu A1 – B1  Flying Finns – NiceKoris  41-32

 

SekoMix

LohkoA
pvm klo kenttä tulos
19.5 20.10 Areena 3 Tullin Kukka – Hukkajengi  30-48
20.5 10.10 Areena 3 Hukkajengi – SekoLahti  36-37
11.50 Areena 3 SekoLahti – Tullin Kukka  42-24
LohkoB
pvm klo kenttä tulos
19.5 20.10 Treeni 1 Hijackers – Mansen Sekot  24-33
20.5 10.10 Areena 1 Jangels – Hijackers  35-31
11.50 Areena 1 Mansen Sekot -Jangels  19-32
Jatkopelit
pvm klo kenttä tulos
20.5 14.20 Areena 1 Sijat 5-6  42-38
A3  – B3   Tullin Kukka-Hijackers
16.00 Areena 3 Sijat 3-4  36-35
A2 – B2 Hukkajengi – Mansen Sekot
16.00 Areena 2 Sijat 1-2  31-39
A1 – B1  SekoLahti – Jangels

SenioriSeko

LohkoA
pvm klo kenttä tulos
19.5 20.10 Areena 2 Kourus – Kipeet Ukkelit  92-33
20.5 8.30 Areena 3 KipuKa – Kourus  43-59
11.00 Areena 2 Kipeet Ukkelit – KipuKa  25-59
LohkoB
pvm klo kenttä tulos
19.5 18.30 Areena 2 Kostamus – Mighty Dicks of 45 degrees  31-39
20.5 8.30 Areena 1 Mighty Dicks of 45 degrees – Korimattila  45-35
11.00 Ammattikoulu Korimattila – Kostamus  43-52
Jatkopelit
pvm klo kenttä tulos
20.5 13.30 Areena 1 Sijat 5-6  39-36
A3  – B3

Kipeet Ukkelit -Korimattila

15.10 Areena 3 Sijat 3-4  46-36
A2 – B2 Kipuka-Kostamus
15.10 Areena 2 Sijat 1-2  58-37
A1 – B1  Kourus – Mighty Dicks of 45 degrees

SekoPapat

pvm klo kenttä tulos
19.5 19.00 Ammattikoulu SeKoLako50 – Noubrothers  51-43
20.40 Ammattikoulu Vapinat – SekoLako50  47-48
20.5 9.20 Ammattikoulu Noubrothers – Vapinat  28-61
12.40 Ammattikoulu Noubrothers – SeKoLako50  23 – 51
14.20 Areena 3 SeKoLako50 – Vapinat  23-41
16.00 Ammattikoulu Vapinat – Noubrothers  65-27

Otteluohjelma pelipaikoittain

 

Julkaistu kohteessa Sekopallo 2017 uutiset